Blynų diena „Vaikystės gardumynai“

Blynų diena „Vaikystės gardumynai‘‘

 

   Dar šaltukas spaudžia už lango. Žiema neskuba trauktis iš mūsų kiemo. O pavasariui tikrai jau laikas budinti žemę iš gilaus miego...

   Vaikų dienos centro lankytojai susirinko į Blynų dieną, kad pagrūmotų žiemai ir ji leistų visiems pajausti pavasarišką džiugesį. Kas gi  nenorėtų atsisėsti prie močiutės ar mamos stalo ir paskanauti blynų, pajusti uogienės skonį. Tad šventės dalyviai panoro susipažinti su blynų įvairove ir nusikelti į nerūpestingos vaikystės laikus. Centro lankytojai turėjo galimybę pagal pasirinktą blynų receptūrą grupelėse iškepti gardžius blynus su obuoliais, morkomis, šokoladu, bananais. Mamos ir vaikai stengėsi išradingai papuošti savo iškeptus blynelius vaisiais, uogiene. Visi šventės dalyviai suvalgė blynelius ir tarsi palinkėjo sau sočių ir skalsių metų.

   Blynų diena nesibaigė. Vaikai ir tėveliai prisiminė Užgavėnių papročius ir tradicijas. Jie žaidė tradicinį žaidimą „Gaidžių peštynės‘‘, nes gaidys – vaisingumo, budrumo simbolis, savo giedojimu  nubaidantis piktas dvasias ir apsaugantis pasėlius, gyvulius ir žmonės. Vaikai tapo Lašininiu ir Kanapiniu, grūmėsi su maišais. Šventės dalyviai noriai dalyvavo šmaikščiose estafetėse: stengėsi taikliai pataikyti iš kartono iškirptus apskritimus -  blynus į keptuvę, greičiau nunešti ant pieštukų padėtus blynus į keptuvę, užrištomis akimis surinkti kuo daugiau riestainių, iškabintų ant medžio šakos.

   Dar vaikai krykštaus kieme, krės išdaigas ir džiaugsis paskutinėmis gniūžtėmis. O grįžę namo turėtų rasti ramybę ir jaukumą ir pajusti uogienės skonį...

 

                                                                                                                             Socialinė darbuotoja Reda Pėželytė

Vasaros stovykla "Tu gali"

Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro Globos centras orgaizuoja stovyklą. 

Atsisveikinimas su savanoriais iš Turkijos

Rugpjūčio 5 dieną Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centras atsisveikino su savanoriais iš Turkijos.

Vasaros stovykla Vinetu kaime

Vasara – tai puikiausias metų laikas kelionėms, todėl šios progos pasilepinti vasaros teikiamais malonumais ir pamatyti kažką naujo bei įdomaus nepraleido Žagarės vaikų dienos centras „Spindulys“ kartu su socialine darbuotojo Rūta ir savanoriais iš Turkijos, kurie organizavo  nuotykių bei turiningo laisvalaikio pilną  stovyklą.