Naujienos

Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro naujienos

Startuoja vaikai su NE(GALIA) projektas

Startuoja vaikai su NE(GALIA) projektas

Šiandien startuoja mūsų vienas gražiausių, šilčiausių projektų Vaikai su (ne) GALIA. Projektas, kuriuo norime dovanoti ne tik daiktus, o pasitikėjimą savo jėgomis sustiprinančias patirtis, ir parodyti visiems, kaip vis dar visuomenės paraštėse esantys vaikai gali puikiai įsilieti į mūsų socialinius burbulus.

Skaityti daugiau

Negalios pertvarka Lietuvoje

Negalios pertvarka Lietuvoje

2024-aisiais įsigaliojus naujai tvarkai, nustatant negalią Lietuvoje yra labiau atsižvelgiama į individualius kiekvieno asmens poreikius. Siekiama suteikti pagalbą, kuri leistų žmonėms su negalia dalyvauti visose asmeninio ir visuomeninio gyvenimo srityse: švietime, darbo rinkoje, kultūriniame bei socialiniame gyvenime, politinėje veikloje ir kt.

Skaityti daugiau

Pramogos Raubonių helovyno parke

Pramogos Raubonių helovyno parke

Siaubo miškas, kilometro ilgio takas, kuriame tūnoja gyvi gąsdintojai. Aidi pjūklų garsai, kaukia sirenos, žvengia klounai ir iš siaubo klykia mirtingieji. Žagarės vaikų dienos centras "Spindulys" lankėsi šiame šiurpiame parke, kuriame netrūko nuotykių, įspūdžių ir pramogų.

Skaityti daugiau

Startuoja projektas "Labas, Rugsėji"

Startuoja projektas "Labas, Rugsėji"

Rugpjūčio 1 dieną, startuos  2023 m. „Vaikų svajonių“ komandos ir pagrindinių partnerių "DPD Lietuva" ir „Officeday“ projektas  „Labas, Rugsėji!“. Jo metu svajonių pildytojai bus kviečiami padėti išpildyti vaikų, augančių socialinės rizikos ar sunkiai finansiškai besiverčiančiose šeimose, bei  vaikų, lankančių Dienos centrus, svajones. Visos svajonės bus susijusios su pasiruošimu naujiems moklso metams. Kviesime padėti kiekvienam vaikui oriai pasiruošti naujiems mokslo metams ir užklasinei veiklai.

Skaityti daugiau

Mobili krizių įveikimo komanda

Mobili krizių įveikimo komanda

Informuojame, kad ištikus krizinei situacijai galite kreiptis į Mobilią krizių įveikimo komandą. Į mobiliąją krizių komandą gali kreiptis įvairios organizacijos, įmonės, bendruomenės, šeimos ir kitos asmenų grupės, patyrusios netikėtas krizines situacijas. 

Skaityti daugiau

Apie pasirengimą vaiko globai

Apie pasirengimą vaiko globai

Globa yra geriausia, ką vaikas gali turėti, kai nėra galimybės augti biologinėje šeimoje. Traumos, išgyvenimai, patirtas smurtas yra dažniausi vaikų, likusių be tėvų, globos patirti sunkumai, todėl būtina padėti šiems vaikams įveikti patirtis ir išmokti pakeisti gyvenimą. 

Skaityti daugiau

Mokymai apie inovatyvius metodus socialiniame darbe

Mokymai apie inovatyvius metodus socialiniame darbe

Socialinėmis inovacijomis siekiama gerinti  visos visuomenės gerovę. Jos apima daug sričių, nuo naujų socialinių paslaugų teikimo modelių iki specializuotų kvalifikacijos kėlimo formų iki priemonių panaudojimo. Mūsų darbuotojai dalyvavo mokymuose apie naujausius darbo metodus, kurie buvo įdomūs, informatyvūs ir praktiški. 

Skaityti daugiau

Vaikams trūksta globėjų

Vaikams trūksta globėjų

Metų pradžioje šalies vaikų globos namuose gyveno daugiau nei 1340 vaikų. Daugiausia tai vyresni nei 7 m. vaikai, kurie turi brolių ar seserų. Šiuo metu Lietuvoje juntamas tiek nuolatinių globėjų, tiek budinčių globotojų, kurie gali suteikti laikinąją globą, stygius.

Skaityti daugiau

Susitikimas su l/d "Saulutė"

Susitikimas su l/d "Saulutė"

Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro atvejo vadybininkių susitikimas su Joniškio lopšelio/darželio "Saulutė" pedagogais ir administracija, siekiant pristatyti atvejo vadybininko ir socialinio darbuotojo veiklą, ir bendradarbiavimo svarbą pagalbos teikimo šeimai procese.

Skaityti daugiau

Stovykla „Tu gali“

Stovykla „Tu gali“

Štai ir prabėgo puikioji savaitė, kurioje buvo pilna įspūdžių, kelionių, edukacijų ir smagaus laiko kartu.  Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro Globos centras, rugpjūčio 8 – 12 dienomis organizavo vaikų stovyklą „Tu gali“. Stovykloje dalyvavo 10 vaikų, augančių Joniškio rajono globėjų (rūpintojų) šeimose. Vaikams kas dieną buvo suplanuotos įvairios pramogos ir  žaidimai.  

Skaityti daugiau

Vasaros stovykla Vinetu kaime

Vasaros stovykla Vinetu kaime

Vasara – tai puikiausias metų laikas kelionėms, todėl šios progos pasilepinti vasaros teikiamais malonumais ir pamatyti kažką naujo bei įdomaus nepraleido Žagarės vaikų dienos centras „Spindulys“ kartu su socialine darbuotojo Rūta ir savanoriais iš Turkijos, kurie organizavo  nuotykių bei turiningo laisvalaikio pilną  stovyklą.

Skaityti daugiau

Mano vasara pajūryje

Mano vasara pajūryje

Vasara pats gražiausias metų laikas kai saulė šildo ir džiugina visus. Progos pasidžiaugti vasara nepraleido Skaistgirio dienos centrą „Draugystės tiltas“ lankantys vaikai bei socialinė darbuotoja Auksė, kurie susiorganizavo įspūdžių pilną išvyką į Lietuvos pajūrį.

Skaityti daugiau

Ypatingai laukta diena

Ypatingai laukta diena

Šiandien yra ypatingai laukta diena! Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centras gavo oficialų EQUASS Assurance sertifikato suteikimo patvirtinimą, kuriame nurodoma, kad Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro Globos centro teikiamos paslaugos atitinka socialinių paslaugų kokybės sistemos EQUASS Assurance kriterijus!

Skaityti daugiau

Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos diegimas siekiant įgyti EQUASS ASSURANCE sertifikatą

Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos diegimas siekiant įgyti EQUASS ASSURANCE sertifikatą

Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos diegimas siekiant įgyti EQUASS ASSURANCE sertifikatą Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro globos centras pateikė paraišką VŠĮ Valakupių reabilitacijos centrui dalyvauti projekte „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“, projekto kodas Nr. 08.4.1- ESFA-V-421-01-0001. Paraiška buvo pripažinta, finansuotina ir įstaiga 2020 birželio 9 dieną pasirašė sutartį su VŠĮ Valakupių reabilitacijos centru. Projekto metu vyks globos centre teikiamų socialinių paslaugų kokybės vertinimas, siekiant įgyti EQUASS Assurance sertifikatą.  

Skaityti daugiau

KVIETIMAS Į EDUKACINIUS - TERAPINIUS RENGINIUS

Kvietimas Lietuvos globėjų ir įtėvių asociacija nuo lapkričio 9 d. pradeda organizuoti nemokamus edukacinius-terapinius renginius, didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kuriais siekiama stiprinti globėjų ir įtėvių šeimas, suteikiant jiems žinių, kaip kuo sklandžiau adaptuotis prie šeimą išbalansuojančių pokyčių. Su pokyčiais tenka susidurti ne taip jau ir retai – tenka keisti gyvenamąją vietą, vaikams – darželį ar mokyklą, deja, kartais neišvengiame ir skyrybų, artimo žmogaus netekties. Biologinių tėvų netekusiems vaikams atėjimas į naują šeimą – taip pat milžiniškas gyvenimo pokytis, kuris lydimas su sumišusiais jausmais. Ką žmogus patiria, vykstant pokyčiams? Kaip puoselėti sužeistą saugumo jausmą? Seminaro metu bus galima išgirsti praktinių patarimų, kaip padėti sau ir vaikui. Renginių metu lektorė Edita Kuliavaitė skaitys pranešimą tema „Netektis ar pokyčius išgyvenanti šeima: kaip išlaikyti pusiausvyrą?“.  Po paskaitos vyks savitarpio pagalbos grupė, kurioje dalyviai galės padėti vieni kitiems, pasidalindami gerąja patirtimi. Ją moderuos psichologė Raimonda Strazdienė, konsultuojanti vaikus, paauglius ir šeimas, turinti patirties padedant įveikti iššūkius globėjų ir įtėvių šeimose. Renginio pabaigoje dalyviai turės galimybę rūpimus klausimus individualiai aptarti su psichologe.   KVIEČIAME REGISTRUOTIS: Lapkričio 16 d. Panevėžyje: www.lgia.lt/panevezys Lapkričio 23 d. Šiauliuose: www.lgia.lt/siauliai Lapkričio 30 d. Vilniuje: www.lgia.lt/vilnius Gruodžio 14 d. Klaipėdoje: www.lgia.lt/klaipeda   Pagarbiai,  Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centras Globos centro socialinė darbuotoja Eimantė Ramonienė Tel. 867161233, el.p.: eimante.ramoniene@gmail.com http://www.globoscentrai.lt

RUGSĖJO, SPALIO MĖN. UŽSIĖMIMAI

RUGSĖJO 19 D.   1.1.5.3 Šeimos klubų veikla Žagarė, Parko g. 9 13.00 – 17.00 val. RUGSĖJO 20 D.   1.1.4. Mediacijos paslaugos Joniškis, Livonijos g. 4 ( 112 kab.) 16.00 – 17.00 val. RUGSĖJO 23 D.   1.1.2.2. Individualios konsultacijos „Tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo klausimais“     Joniškis, Livonijos g. 4 ( 112 kab.) 14.00 – 15.00 val. 15.00 – 16.00 val. 19.00 – 20.00 val.   1.1.3.3. Šeimos konsultacijos (grupinės) linkusiems  smurtauti asmenims ir smurto aukoms. Joniškis, Livonijos g. 4 ( 112 kab.) 17.00 - 19.00 val.   1.1.3.1. Individualios konsultacijos „Linkusiems smurtauti asmenims, smurto aukoms ir vaikams, turintiems elgesio ir emocijų sutrikimų“   Joniškis, Livonijos g. 4 ( 112 kab.) 16.00 – 17.00 val. 20.00 – 21.00 val.  RUGSĖJO 27 D.   1.1.5.3 Šeimos klubų veikla Žagarė, Parko g. 9 15.00 – 17.00 val.   SPALIO 09 D.   1.1.3.4. paskaita psichologinei pagalbai. Tema: Psichologinė krizė klasėje. Kas ir kaip gali padėti vaikui? Žagarė, Kęstučio  g. -1. 9.00 – 12.00 val.   1.1.2.1.Grupiniai tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo užsiėmimai Joniškis, Livonijos g. 4 14.00 – 16.00 val. SPALIO 25 D.   1.1.2.1.Grupiniai tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo užsiėmimai Joniškis, Livonijos g. 4 10.00 – 12.00 val.   1.1.3.4. paskaita šeimos įgūdžių ugdymui Tema: Tarpusavio pagarbos ir tolerancijos ugdymas šeimoje. Skaistgirys, Šermukšnių  g. -2. 13.00 – 16.00 val.   1.1.5.3 Šeimos klubų veikla Žagarė, Parko g. 9 13.00 – 17.00 val. SPALIO 29 D. 1.1.5.3 Šeimos klubų veikla Žagarė, Parko g. 9 14.00 – 16.00 val.   SPALIO 31D. 1.1.5.3 Šeimos klubų veikla Žagarė, Parko g. 9 14.00 – 16.00 val.            

GIMK MOKYMAI

Visus, norinčius tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais ar įtėviais, kviečiame  į įvadinius GIMK mokymus, kurie vyks Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centre.  Jei norite prisijungti, prašome kreiptis el. paštu info@zspc.lt arba telefonu 8 671 56115

KVIETIMAS Į MOKYMUS

KVIETIMAS Į SEMINARUS LAPKRIČIO 2 d. 1.1.2.1 Grupiniai tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo užsiėmimai Joniškio r. savivaldybės salė (Livonijos g. 4, Joniškis) 001 gr. 9.00-11.00 Joniškio r. vaiko ir šeimos gerovės centras (Parko g. 9, Žagarė) 002 gr. 12.00-14.00 Joniškio r. vaiko ir šeimos gerovės centras (Parko g. 9, Žagarė) 003 gr. 14.15-16.15   1.1.2.2 Individualios konsultacijos tėvystės gebėjimų... Joniškio r. savivaldybės salė (Livonijos g. 4, Joniškis) 9.00-10.00 10.00-11.00 11.00-12.00 13.00-14.00 14.00-15.00 15.00-16.00 LAPKRIČIO  13 d. 1.1.3.6 Grupiniai užsiėmimai „Bendravimo ir elgesio kultūros įgūdžių tobulinimo programa paaugliams“ Gataučių seniūnija 13.00-15.00 15.00-17.00 LAPKRIČIO 20 d. 1.1.2.1 Grupiniai tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo užsiėmimai Joniškio r. savivaldybės salė (Livonijos g. 4, Joniškis) 004 gr. 9.00-11.00 Joniškio r. vaiko ir šeimos gerovės centras (Parko g. 9, Žagarė) 002 gr. 12.00-14.00 Joniškio r. vaiko ir šeimos gerovės centras (Parko g. 9, Žagarė) 003 gr. 14.15-16.15   1.1.2.2 Individualios konsultacijos tėvystės gebėjimų... Joniškio r. savivaldybės salė (Livonijos g. 4, Joniškis) 9.00-10.00 10.00-11.00 11.00-12.00 13.00-14.00 14.00-15.00 15.00-16.00   LAPKRIČIO 20 d. 1.1.2.1 Grupiniai tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo užsiėmimai Joniškio r. savivaldybės salė (Livonijos g. 4, Joniškis) 001 gr. 9.00-11.00 Joniškio r. vaiko ir šeimos gerovės centras (Parko g. 9, Žagarė) 002 gr. 12.00-14.00 003 gr. 14.15-16.15   1.1.2.4 Lektoriaus paslaugos (seminaras) „Tėvams auginantiems neįgalų vaiką“ Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla 13.00-16.00   1.1.2.4 Seminaras „Seneliams, kaip seneliai virsta tėvais“ Joniškio r. savivaldybės salė (Livonijos g. 4, Joniškis 10.00-13.00 Joniškio r. vaiko ir šeimos gerovės centras (Parko g. 9, Žagarė) 14.00-17.00   1.1.2.2 Individualios konsultacijos tėvystės gebėjimų... 9.00-10.00 10.00-11.00 11.00-12.00 13.00-14.00 14.00-15.00 15.00-16.00

PROJEKTAS

  NUMATOMI SEMINARAI: Pozityvios tėvystės ugdymo   Tėvams auginantiems neįgalų vaiką. Tėvams, auginantiems emocijų ir elgesio sutrikimų turinčius vaikus. Tėvams kaip užmegzti ir išlaikyti artimesnius santykius su vaikais. Seneliams, kaip seneliai virsta tėvais. Tėvams ir seneliams apie tėvų kišimąsi į vaikų asmeninį gyvenimą. Tėvams apie išmintingą vaikų drausminimą ir elgesį vaikui pasielgus neteisingai. Tėvams apie vaikų auklėjimo stiliaus įtaką sėkmingai vaiko raidai. Jauniems tėvams , besilaukiantiems ir auginantiems vaikus iki 3 metų amžiaus, apie sėkmingą tėvystę.   Psichosocialinė pagalba   Seminaras apie nerimą, pyktį ir pavydą šeimos gyvenime. Seminaras išgyvenantiems krizes šeimoje. Seminaras apie šeimos gyvenimo ciklo krizes. Seminaras apie porų tarpusavio santykius, smurtą šeimoje ir konfliktų sprendimo būdus. Seminaras paaugliams apie saviraiškos ir savirealizacijos galimybes. Psichologinė krizė mokykloje. Kas ir kaip gali padėti vaikui? Seminaras paaugliams apie ,,toksiškus’’ santykius su tėvais (nekenčiu tėvų). Seminaras suaugusiems asmenims kaip padėti sergantiems depresija šeimos nariams. Seminaras suaugusiems asmenims kaip padėti alkoholio problemų ir priklausomybių  turintiems šeimos nariams. Seminaras kaip padėti asmenims, patiriantiems smurtą artimoje aplinkoje.   Šeimos įgūdžių ugdymo   Efektyvūs namų biudžeto tvarkymo būdai. Apie neįgalių vaikų socializacijos ypatumus. Tarpusavio pagarbos ir tolerancijos ugdymas šeimoje. Šeimos sveikata. Šeimos tradicijų raida. Šeimos laisvalaikio strategija ir formos. Apie sveiką gyvenimo būdą. Seminaras šeimos nariams apie neįgalių ir pagyvenusių šeimos narių priežiūrą ir slaugą. Šeimos įtaka vaiko socialinių įgūdžių ugdymui. Kaip plėtoti vaiko kūrybines ir pažintines galias. Kartų komunikacija mišrioje šeimoje. Kaip auginti gabų vaiką.                                       Registruotis  nurodytais kontaktais   Projekto koordinatorius Socialinė darbuotoja Laura Stenianskienė El. p. info@zspc.lt Tel. (8 426) 60 890 Mob. tel. 861251193 SPALIO MĖN. Spalio 11 d. 9 val. Joniškio rajono savivaldybės salėje (Livonijos g. 4, Joniškis), 12 val. ir 14 val.15 min. Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro Bendruomeninių  šeimos namų salėje (Parko g. 9, Žagarė) vyks pozityvios tėvystės mokymai.     KVIEČIAME REGISTRUOTIS:   Grupiniai užsiėmimai paaugliams (14-18 metų)             ,, Savęs pateikimas ir atstovavimas tarpasmeniniuose santykiuose‘‘   Šeimos konsultacijos linkusiems smurtauti ir smurto aukoms   Projekto koordinatorius Socialinė darbuotoja Svietlana Riškienė El. p. info@zspc.lt Tel. (8 426) 60 890 Mob. tel. 861251193          

STOVYKLA KALTANĖNUOSE

2015 m. lapkričio 20-21 d. Žagarės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro ,„Spindulys“ ir Skaistgirio vaikų dienos centro ,„Draugystės tiltas“ vaikai buvo pakviesti dalyvauti sveikatinimo ir fizinio aktyvumo stovykloje.

Skaityti daugiau

Linksmybės Tervetės ,,Nykštukų" parke

Vieną vasaros atostogų dieną praleidome Tervetės ,,Nykštukų" parke, Latvijos Respublikoje. Mūsų laukė linksmuolė Ragana ir Nykštukas. Žemai lenkėmės didingam Miško valdovui. Nelengva buvo įveikti klaidingus labirintus, įkopti į aukštą kalną. Nykštukų miške įspūdingai atrodė maži nameliai, kuriuose visi pabuvojome. Linksmai išvaikščioję didžiulį parką, grįžome namo.

Edukacinė pamokėlė. Kalėdiniai žaisliukai iš šiaudelių.

Įpusėjus Adventui, ėjome į Žagarės miesto biblioteką. Ten vyko edukacinė pamokėlė apie Kalėdinių žaisliukų gamybą iš šiaudelių. Ją vedė mūsų socialinių paslaugų centro užimtumo specialistė Roma Stankienė. Ir vaikai, ir suaugę mokėsi pasigaminti žaisliukų eglutei eglutei papuošti. Vaikams labai patiko karpyti šiaudus ir iš jų nerti girliandas. Kiti pamokėlės dalyviai vėrė šiaudinukus - reketukus. Pamokėlės pabaigoje papuošėme bibliotekoje eglutę žaisliukais - šiaudinukais.

Jurginių šventė.

Balandžio 23 d.  šventėme Jurgines. Globotiniai, lydimi soc. pedagogės L. Makaveckienės ir užimtumo specialistės R. Stankienės, važiavo į netoli Žagarės esančią Genovaitės ir Petro Pocių karvių fermą... 

Skaityti daugiau