Mokymai apie darbą su jaunimu

         Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro Globos centro ir Vaikų dienos centrų specialistai dalyvavo "Visi skirtingi visi lygūs" organizuotuose mokymuose. Mokymai orientuoti į darbą su jaunimu, linkusiu į nusikalstamą elgesį. Jaunų žmonių nusikalstamumas yra aktuali ir svarbi socialinė-teisinė problema, su kuria susiduria daugelis valstybių, o Lietuva ypač. Dažnai mes metame kaltinimo šešėlį ant jaunų žmonių už jų padarytus pažeidimus, už normų nesilaikymą, tačiau nesistengiame suprasti priežasčių, kurios skatina jaunus žmones nusikalsti. Vaikų elgesys daugiausiai priklauso nuo socializacijos proceso sėkmės. Šis procesas vyksta visą gyvenimą. Žmogų veikia iš esmės visi veiksniai, tačiau ypač didelę reikšmę individo formavimuisi turi šeima, mokykla, žiniasklaida, draugai. Mokymų metu išgirdome daug naudingos informacijos apie darbą su jaunimu, galimus darbo metodus ir efektyviausias priemones, turinčios įtakos elgesio korekcijai. 

 

   

 

VDC išvyka

Vakar Žagarės vaikų dienos centras "Spindulys" mėgavosi vandens pramogomis bei apsilankė BOOM pramogų parke. 

NUO LIEPOS 1 d. – NAUJA GLOBOS FORMA

Nuo liepos 1 d. Lietuvos globos sistemoje pradėjo veikti nuolatinio globotojo institutas, kuriuo siekiama, kad kuo daugiau vaikų, likusių be tėvų globos, augtų šeimose. 

Visoje Lietuvoje pradedama teikti pacientų pavėžėjimo paslauga

Nuo liepos 1 d., pirmadienio, visoje Lietuvoje pradedama teikti pacientų pavėžėjimo paslauga. Pavėžėjimo kriterijus atitikę pacientai galės užsisakyti pavėžėjimo paslaugą telefonu 1808 iš namų į gydymo įstaigą ir atgal.