Vaikų dienos centras atidarė vaikų vasaros stovyklas

           Birželio 28- 30 dienomis Žagarės vaikų dienos centras "Spindulys" leidosi į pirmąją vasaros stovyklą. Pirmoji vaikų vasaros stovykla vyko Molėtuose. Dviejų dienų kelionės metu aplankyti ne tik Molėtai, tačiau pasigrožėta ir kitais lankytinais objektais. Pakeliui į Molėtus vaikai aplankė Taujėnų dvarą, kuris yra Ukmergės rajone. Taujėnų dvaras – vieta, kurioje senųjų laikų dvasia, suderinta su šiuolaikine estetika, kviečia ramiam poilsiui bei pasibuvimui jaukioje aplinkoje. Dvare radome atokvėpį parke, kuriame mūsų laukė povai, ožkos, alpakos ir kiti gyvūnai. Taip pat susipažinome su dvaro istorija, lankėmės 200 metų senumo svirne, tačiau didžiausią įspūdį stovyklautojams paliko žvėrinčius. Aplankę ir apžiūrėję išskirtinio grožio dvarą kelionę  tęsė Molėtų link. Keliaujant link Molėtų observatorijos klausytąsi pasakojimo apie žvaigždes, jų stebėjimą, tyrinėjimą bei atradimus. Dėl prastų oro sąlygų ir apniukusio dangaus vaikai negalėjo stebėti žvaigždžių, tačiau kelionė vis tiek buvo įdomi. Stovyklautojai ilgai keliavo, todėl apsižvalgę Molėtų observatorijoje išvyko ilsėtis. Šį kartą apsistojo Mindūnų kempinge prie Baltųjų Lakajų ežero. Mindūnų kempingas – tai stovyklavietė vaizdingoje pušyno teritorijoje, esanti 10 km nuo Molėtų, Labanoro regioniniame parke. Kempinge yra smėlėto Baltųjų Lakajų ežero kranto paplūdimys su liepteliais maudynėms, o pačiu ežeru driekiasi vaizdingi vandens turizmo maršrutai. Gražios gamtos apsuptyje pailsėjusių stovyklautojų ryte laukė mankšta. Stovyklautojai kopė į antrąjį pagal aukštį Lietuvoje Mindūnų apžvalgos bokštą. Pasižvalgę po apylinkes keliavo į Ežerų krašto žvejų muziejų. Muziejus toks vienintelis Lietuvoje, vaikai čia klausėsi pasakojimo apie žvejybos tradicijas. Ežerų žvejybos muziejaus ekspozicijose galima pamatyti įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės 19 a. pabaigoje, susipažinti su archaine žvejyba bei sužinota, kaip šis verslas kito. Ekspozicija išdėstyta atstatytoje XIX a. žvejo pirkioje ir svirne. Seniausias muziejaus eksponatas yra įspūdingas 4 metrų ilgio XV a. luotas, ištrauktas iš Peršokšno ežero.  Muziejuje eksponuojami senieji ungurių gaudymo prietaisai, senoviniai tinklai, bučiai, varžos, venteris, automatinės meškerės. Linai ir kanapių pluoštas – pagrindinė žaliava tinklams megzti – taip pat žvejybos eksponatai. Linų mintuvai, brauktuvės, šepečiai, verpimo ratelis, bezmėnai – viskas, kas reikalinga tinklams. Po pasakojimo apie Ežerų krašto žvejų muziejų vaikų laukė edukacija. Kartu su odos edukatore vaikai gaminosi raktų pakabukus. Mindūnų kaimo bendruomenės narė Irena vaikus pasitiko su muzika ir daina bei pavaišino gardžia žuviene. 

      Pirmoji vasaros stovykla paliko tik pačius gražiausius atsiminimus. Vaikai aplankė daug gražių vietų, susipažino su Molėtų kraštu ir aplink įsikūrusiais objektais. Kelionė stovyklautojams labai patiko, tad belieka laukti kitų smagių kelionių. 

 

      

      

      

      

      

 

Žagarės kultūros centre - šventinė edukacija

Šiandien į Žagarės kultūros centrą kvietėme visus, mažus ir didelius, dalyvauti Kalėdinėje edukacijoje "Padovanok sparnus Kalėdoms".

Dienos centre svečiai ir smagi edukacija

Žagarės vaikų dienos centras turėjo svečių iš Joniškio r. savivialdybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos. Svečiai vaikams surengė smagią edukaciją. 

Pasipildė Globos ambasadorių gretos

Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centre turime naują Globos ambasadorę.